Jarmark

zveme vás na „Vánoční jarmark“11. 12. společně s tradičními „dílničkami“ a besídkou. Budou zde k prodeji výrobky dětí, rodičů, p. učitelek. Budeme rádi, když se aktivně zapojíte svými výrobky. Finanční výtěžek bude použit na zakoupení pomůcek, materiálu, výtvarných potřeb pro děti atd.

Vánoční provoz 2018

V době vánočních prázdnin od 27. 12. 2018 do 31. 12. 2018 bude MŠ mimo provoz!

12.10.2016

10. 12. - 14. 12. 2018 (Velikost: 374.6 kB)

Charakteristika MŠ, tříd, zaměstnanci

Vloženo: 15.8.2016 | Zobrazeno: 1149x |

Zaměření

Náš školní vzdělávací program se jmenuje „Cesta vláčkem se sporťáčkem“.

Motto:
  „Kudy? Tudy! Válíme sudy. Lezeme, skáčeme, běháme, všechno ve školce děláme.“

Školní vzdělávací program (ŠVP) má název „Cesta vláčkem se sporťáčkem“. Tímto programem chceme docílit toho, aby se dítě umělo samostatně rozhodovat, bylo tvůrčí, mělo představivost, umělo řešit problémy a překonávat překážky, umělo přijímat změny, bylo sebevědomé, citově založené, schopné sebeovládání. Toho všeho chceme docílit pomocí pohybu, sportovního vyžití, ale samozřejmě i ostatních činností pro děti přirozených. Vzdělávání stavíme na vnitřní motivaci a zájmu dětí, na činnostech a situacích, ve kterých mohou zkoumat, všechno si vyzkoušet, spolupracovat s ostatními, nezakládá vzdělávací program na poznatcích a předkládání hotových údajů a informací, ani na kázni a disciplíně.

Zúčastňujeme se s dětmi různých akcí – fotbalový turnaj pro MŠ, divadelní představení v DVD, akademie MŠ…
Pořádáme pro děti výlety, olympiádu, závody na koloběžkách, rádi zpíváme, kreslíme i cvičíme.
Jsme tu všichni kamarádi a je nám tady spolu dobře.

Třídy

Krtečci:  homogenní třída dětí (2-3 let), kde se děti seznamují s novým prostředím, učí se samostatnosti, sebeobsluze, zvykají si na kolektiv dětí i dospělých, učí se komunikovat, rozvíjí řeč, pohybové dovednosti.

učitelky: Bc. Miroslava Soukupová
             Jana Kučerová
chůva:   Jitka Krnáčová
Třídní vzdělávací program Krtečci

(Velikost: 894.08 kB)

Ježečci:  heterogenní třída dětí (4-6 let), které jsou vedeny k samostatnosti, rozvoji sebeobsluhy, komunikativních dovedností, učí se pomáhat mladším kamarádům a dodržovat stanovená pravidla. Učí se také zdravému životnímu stylu.

učitelky: Dana Holubová
             Lada Buřtová
Třídní vzdělávací program Ježečci (Velikost: 817.5 kB)

Veverky:  homogenní třída dětí (5-7 let), které jsou připravovány na vstup do ZŠ. Jsou vedeny k samostatnosti, učí se řešit problémy, komunikovat, získávají nové zkušenosti, rozvíjí dětskou zvídavost, pohybové schopnosti a dovednosti. Zkoumají přírodu a okolní svět formou bádání a experimentování.

učitelky: Helena Eliášová
             Evženie Žemličková
Třídní vzdělávací program Veverky (Velikost: 830.47 kB)

• Další specifika tříd jsou uvedena v TVP.
  • Ve všech třídách je nabízen pro nově příchozí děti adaptační program.
  • Organizační chod školy vychází z potřeb dětí i rodičů.

Zaměstnanci

V MŠ pracuje 6 pedagogických pracovnic, 1 chůva, 2 provozní pracovnice a 3 v oblasti stravování.