Rekonstrukce
12.3.2020

vzhledem k okolnostem a rekonstrukce MŠ Čapkova ředitelka školy rozhodla z provozních a organizačních důvodů o změně provozu odloučeného pracoviště MŠ Vláček, Čapkova 2035 a to následovně. S platností od 19. 3. 2020 bude předškolní vzdělávání probíhat pouze na MŠ Pod lesem, Tylova ulice.

Opatření bude po dobu trvání Nouzového stavu vyhlášeného Vládou ČR usnesením č. 194 dne 12.3.2020, a to zejména s ohledem na minimální docházku dětí do předškolního vzdělávání.

Pro další informace kontaktujte přímo zástupkyni ředitelky pro předškolní vzdělávání p. Janu Heinc Buchalovou na tel. čísle +420 605 550 999 nebo na emailové adrese mstylova@zsruska.cz.

Děkujeme za pochopení.
Mgr. Pavla Tomášová, ředitelka školy

Vloženo: 2.9.2019 | Autor: soukupova| Zobrazeno: 10533x |

Naší mateřskou školu najdete na okraji města. Díky naší poloze, můžeme k vycházkám využívat Zámecký park, v blízkosti je i sídlištní hřiště, kde uskutečňujeme různá sportovní klání. Při příznivém počasí si děti užívají pohyb na prostorné školní zahradě, kde je vybudováno malé sportovní hřiště, průlezky a pískoviště. Probíhají zde i akce s rodiči jako pálení čarodějnic, Dětský den, rozloučení s budoucími školáky, olympiáda, táboráky atd. Mateřská škola Vláček spolupracuje s divadly, kouzelníky, městskou policií a také se ZŠ Ruská, kde děti navštěvují počítačovou učebnu. Mateřská škola má kapacitu 80 dětí, které jsou ve věku 2-7 let. V přízemí je třída přizpůsobena vzdělávání dvouletých a tříletých dětí, v 1. patře jsou dvě třídy, jedna má heterogenní složení (děti ve věku 4-6 let) a jedna homogenní (děti ve věku 5-7 let).

Naše budova není moc členitá, přesto efektivně využíváme všech prostor. U dětí prohlubujeme estetické cítění, vedeme je k aktivnímu životu, zdravému životnímu stylu a zdokonalujeme pohybové dovednosti. Uspokojujeme individuální potřeby každého dítěte. Naším cílem je připravit děti efektivně, ale zároveň zábavně na vstup do školy.

Akce školky

• Výlety
  • Návštěvy divadla
  • Předplavecký výcvik