Facebook MŠ
13.2.2019

naše mateřská škola má nově založený facebook. zatím zkoušíme, doplňujeme a vytváříme tak, aby jste byli spokojeni. Najdete nás na "Mš Čapkova Litvínov "Vláček".

Úleva na daně
24.1.2019

v daňovém přiznání za rok 2018 si můžete opět požádat o daňovou slevu za pobyt dítěte v mateřské škole. Podklady jsou připraveny u p. sekretářky na Základní škole (Ruská) a je možno si je vyzvednout v době od 6.30 do 15.00 hodin.

12.10.2016

11. 2. - 15. 2. 2019 (Velikost: 378.09 kB)

18. 2. - 22. 2. 2019 (Velikost: 374.45 kB)

25. 2. - 1. 3. 2019 (Velikost: 373.35 kB)

Vloženo: 29.8.2016 | Autor: soukupova| Zobrazeno: 896x | Zatím neupraveno

Adresa: Mateřská škola, Čapkova 2035, Litvínov 436 01

Kapacita: 80 strávníků

vedoucí školní jídelny: Marie Tůmová

email: tumova@zsruska.cz

personální obsazení:

hlavní kuchařka – 1 celý úvazek – vyučená v oboru

pomocná kuchařka – 1 celý úvazek

Finanční normativ a způsob hrazení úplaty za stravování

CENY JEDNOTLIVÝCH JÍDEL V MŠ - DĚTI 3 - 6 LET

dopolední přesnídávka           9,-

oběd                                    17,-

odpolední svačina                  7,-

celkem za celý den              33,-

MĚSÍČNÍ ZÁLOHA NA STRAVU - DĚTI 3 – 6 LET

celý den                                 720,-

po obědě                                570,-

CENY JEDNOTLIVÝCH JÍDEL V MŠ - DĚTI 7 LET

dopolední přesnídávka           10,-

oběd                                    18,-

odpolední svačina                  8,-

celkem za celý den              36,-

MĚSÍČNÍ ZÁLOHA NA STRAVU – DĚTI 7 LET

celý den                                 830,-

po obědě                                660,-

Ve školní jídelně je nastaven zálohový způsob stravného. Každému dítěti je přidělen variabilní symbol, který je třeba uvést při zadání platby a do zprávy pro příjemce napsat jméno dítěte. Zálohová platba se platí bezhotovostním převodem na účet školy a je splatná k 1. dni v měsíci. Finanční částka za neodebranou stravu se převádí do následujícího měsíce a vyúčtovává se 2x do roka. V lednu za období září až prosinec, a v září za období leden až srpen. Po telefonické dohodě je možné sdělit aktuální stav účtu. V hotovosti může být uhrazena platba výjimečně pouze tehdy, kdy nedošlo k běžnému pravidelnému převodu peněz na účet školy.

Životospráva

• Dětem je připravována zdravá a plnohodnotná strava, jídelníček je sestavován tak, aby splňoval všechny zásady zdravé výživy.
  • Režim ve stravování nás zavazuje k dodržování tříhodinových intervalů podávání jídel. Od toho se odvíjí denní režim pro děti, který je však dostatečně flexibilní, aby umožňoval organizaci činností přizpůsobit potřebám a aktuální situaci v MŠ.
  • Děti do jídla násilně nenutíme.
  • Dostatek jídla dle potřeby dětí je zaručen vyhláškou o spotřebním koši, spotřební koš je měsíčně propočítáván (snižování spotřeby tuků, cukrů, v rámci financí zvyšování spotřeby ovoce, zeleniny a mléčných výrobků).
  • Vhodnou motivací se nám daří to, že děti stále více konzumují ovoce a zeleninu.
  • Využíváme i nabídek dodavatelů z místních bio farem.
  • Pitný režim je dodržován celý den, nakoupili jsme nové nádoby na pitný režim.

Provozní řád školní jídelny (Velikost: 412.57 kB)